U Zagrebu, 30.4.2026. godine potpisana je Deklaracija o suradnji sindikalnih središnjica - "Snagom solidarnosti prema pravednijem društvu" kojom Savez samostalnih sindikata Hrvatske (SSSH), Nezavisni hrvatski sindikati (NHS) i Matica hrvatskih sindikata (MHS) uoči Međunarodnog praznika rada, u Tvornici Kulture usvajaju i utvrđuju sljedeća temeljna načela i ciljeve kao okosnicu zajedničkog rada i suradnje u idućem razdoblju.